czw.. 19 maja, 2022

Pielgrzymki do miejsc świętych

miasta, które warto odwiedzić

Większość z nas cały rok ciężko pracuje na to, żeby raz w roku udać się na choć krótki, kilkudniowy odpoczynek. Jedni w tym celu wybierają się w urokliwe miejsca, które znajdują się na mapie Polski, a drudzy preferują bardziej odległe zakątki Europy i świata. Ta druga opcja z całą pewnością jest dużo bardziej atrakcyjna. Udanie się do innego państwa gwarantuje moc wrażeń i niezapomnianych wspomnieć. Osobom, które lubią aktywny wypoczynek na pewno spodoba się pielgrzymka do Izraela. I wbrew pozorom, miejsca związane z Panem Jezusem nie stanowią jedynej atrakcji. Choć nie ulega wątpliwości, że dla osób wierzących, to właśnie te miejsca są najważniejsze. 

Atrakcje Ziemi Świętej

Podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej jest czas na modlitwę, przeżycia duchowe, jak również wypoczynek i zwiedzanie. Warto dodać, że piesze przemierzanie miejsc świętych wiąże się z pewnego rodzaju wysiłkiem fizycznym, co oznacza, że dobrym pomysłem jest przygotowanie się do takiego wyjazdu, poprzez stopniowe budowanie formy. Oczywiście nie musimy być ona na wysokim poziomie… Zastanawiasz się co obejmuje pielgrzymka do Izraela? Otóż w trakcie jej trwania odwiedzimy takie miejsca, jak Betlejem, Nazaret, Kana Galilejska, Golgota, Jerozolima, Grób Matki Boskiej i wiele innych. Jednym słowem wszystkie najważniejsza miejsca dla każdego chrześcijanina. Taka zorganizowana pielgrzymka, to całe mnóstwo atrakcji, w tym wyjątkowe historie opowiadane przez przewodnika. 

Moc wrażeń nie tylko związanych z wiarą

Co jeszcze czeka na nas w Izraelu poza miejscami świętymi? Na pewno dużą frajdą jest kąpiel w Morzu Martwym. Wszystko z powodu dużego zasolenia morza, które sprawia, że na wodzie mogą utrzymać się nawet ci, którzy nie umieją pływać. Ponadto pielgrzymka do Izraela, to rejs po jeziorze Genezaret… Wybierając się do Ziemi Świętej, trzeba mieć świadomość tego, że jest tam dość drogo. Ceny potrafią być nawet dwukrotnie wyższe niż w Polsce. Dlatego wsiadając na pokład samolotu, warto wziąć potrzebne rzeczy że sobą, aby nie musieć przepłacać. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.